Explore Cappadocia

 1.Turlar Neye göre isimlendirilmiştir?

Genelde Turlar renklerle isim verilir. Kırmızı ve Yeşil Tur şeklinde ama her acentaya göre farklılık gösterir. Bölge Turları ( Kırmızı) genelde merkezlere daha yakın bölgelerde Yer altı şehri turları ve Ihlara genelde merkeze uzak bölgede yapılır.

 

2.Tur rehberi hangi dili konuşur? :

Grup turuna katıldığınızda rehberiniz genelde Türktür. Gruba göre ingilizce ve türkçe konuşabilir. Özel bir tura katılırsanız istediğiniz dilde rehber bulunabilir.

 

3. Grup ve özel tur arasındaki fark nedir? :

*Grup turları yaklaşık saat 09:30 da başlar, özel turlarda kalkış saatini siz belirleyebilirsiniz.

*Grup turda belirli noktalarda durulur, özel turda nerede isterseniz orada durabilirsiniz.

*Özel turda arabanız,şöförünüz ve rehberiniz vardır.

*Özel turda istediğiniz dilde rehber bulunma şansı vardır.

 

4.Rehberler tecrübeli midir? :

Evet. Rehberlerin hepsi kokartlıdır. Rehber olmayan kişiler tarafında ücretli geziler yasaktır.

 

5.Grup turunda kaç kişi vardır? :

Aslında sezona göre değişir. Fakat bir grup turunda max. 20 kişi vardır.

 

6.Tur için verilen fiyata neler dahildir?:

Müze biletleri, transfer (alış ve bırakış ) ve öğle yemeği. 

 

7. Bölge turunun rotası nasıldır?:

Otelden başlayan turda ilk olarak Üç Güzeller Tepesi ziyaret edilecektir. Daha sonra ziyaret edilecek yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini görebilirsiniz. Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceksiniz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos ilçesinden geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceksiniz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğiniz için bölge restaurantlarının birinde öğle yemeği molası verilecektir. Öğle yemeğiniz sona erdikten sonra bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceksiniz. Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki Esentepe’de ve Uçhisar Kalesi ziyaretinde çok güzel fotoğraflar çekerek turu tekrar otele bırakılarak sonlandıracaksınız.

 

8. Kaymaklı Turunun rotası nasıldır?:

Sabah otelden başlayan turda ilk durağınız eski bir Rum köyü olan ÇAVUŞIN olacaktır. Çavuşin eski evleri ve kiliseleri ile ünlüdür. Daha sonra Yerel bir restoranda öğle yemeği olacaktır. Öğlen yemeğinden sonra yapı olarak Uçhisar Kalesi’ ne benzeyen Ortahisar Kalesi Ziyaret edilecektir. Bu küçük yerleşim yerinde insanların geçimlerini sağladığı Meyve depoladıkları volkanik orjinli mağara depoları görme şansınızda olacaktır. Daha sonra Kaymaklı Yer Altı Şehri ziyaret edilecektir. Geri dönüşte ise Uçhisar yakınlarında yer alan Güvercinlik vadisi ziyaret edilecektir.

Çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğiniz bu vadinin ardından tekrar otele bırakılıyorsunuz.


9. Ihlara Bölge turunun rotası nasıldır?:

Otelden başlayacak olan turda ilk olarak Kapadokya’nın en uzun, en derin ve en bilinen vadisi olan Ihlara Vadisiniz ziyaret edeceksiniz. Burada Bizans mağara kiliseleri ve konutlarını ziyaret edeceksiniz. Ihlara vadisi sonrası bölgenin en derin yer altı şehri olan Derinkuyu yer altı şehrini ziyaret edeceksiniz. Son olarak Güvercinlik vadisi ziyareti yapıp otele bırakılacaksınız.

 

10. Soğanlı Turunun rotası nasıldır? :

Otelden başlayacak olan bu turda ilk ziyaret yeriniz Eski bir Rum köyü olan Mustafapaşa Kasabası olacaktır. Burada eski Rum evlerini ve kiliselerini ziyaret edeceksiniz. Daha sonra Mustafapaşa ve Soğanlı arasında yeralan Keşlik Manatırını ziyaret edeceksiniz. Soğanlı’da öğlen yemeğinden sonra Soğanlı vadisinde çok sayıda kilise görme şansı bulacağınız keyifli bir yürüyüş sizi bekliyor olacak.

 

 

11. Iptal politikası nedir? :

24 saat öncesine kadar ücretsiz *iptal edebilirsiniz. Daha sonrasında iptal etmeniz durumunda sizin için turda yer ayrıldığından ücretin tamamı alınır.Eğer tur şirket tarafından iptal edilirse, önceden tur için ödenmiş bir ücret varsa misafire iade edilir.

(*Her acentaya göre politikalar ve rotalar farklılık gösterebilir)