Explore Cappadocia

KAPADOKYA KÜÇÜK OTELLER PLATFORMU


Kapadokya bölgesinde bulunan otel temsilcileri tarafından Küçük Oteller Derneği Kapadokya Platformu oluşturuldu.

 

TURKODER Küçük Oteller Derneği çatısı altında oluşturulan platforma Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren küçük oteller katıldı. Platformun kuruluşu amacıyla yapılan toplantıda Kapadokya bölgesindeki otellerinin yatak kapasiteleri, oda sayıları, memnuniyet düzeyleri ve ekonomiye katkıları hakkında sunum gerçekleştirildi.

 

Yapılan sunum sonunda; Kapadokya bölgesindeki otel gelirinin yaklaşık yüzde 53'ünün küçük otellerin oluşturması ve küçük otellerin memnuniyet skorunun yüzde 90 olduğu vurgulandı. Platform yöneticileri tarafından ayrıca; Küçük Oteller Derneği Kapadokya Platformunun bölgenin hak ettiği değeri kazanması ve dünyada gelişen trendlere paralel sektörün gelişmesi, tanıtılması amacıyla oluşturulduğu belirtildi.

 

Oluşturulan platformun öncelikleri ise Kapadokya'nın tarihi, kültürel ve doğal değerlerini koruyarak ve yaşatarak, bölgeyi etkin bir destinasyon haline getirmek olarak açıklandı.

 

Kapadokya ile ilgili temel verileri, turizm istatistiklerini derleyip, Üniversite, valilik, kültür ve turizm il müdürlüğü, belediyeler ve diğer faal sivil toplum kuruluşları ile bilgi paylaşımı ve ortak çalışmalarda bulunulacağını belirten platform yetkilileri; Kapadokya'nın değer ve kazanımlarının geliştirilmesi, büyütülmesi amaçlı oluşan bu sinerjinin istenilen noktalara gelmesini temenni ettiklerini belirtti.